ДемАльянс вимагає люструвати майже сотню суддів, які порушували права людини

ДемАльянс вимагає люструвати майже сотню суддів, які порушували права людини

ДемАльянс вимагає люструвати майже сотню суддів, які порушували права людини

16 декабря 2014 г.

Надежда Сорокина

12 грудня 2014 закінчився передбачений законом «Про відновлення довіри до судової влади» термін подання заяв щодо перевірки суддів, які виносили політично вмотивовані рішення з порушенням прав громадян. 

ДемАльянс з початку Майдану активно і послідовно виступав за повну люстрацію, звичайно не міг залишитись осторонь від започаткованого процесу очищення судової влади. 

За цей час юристи ДемАльянсу подали двадцять чотири заяви до Тимчасової спеціальної комісії про Вищій раді юстиції, за якими будуть перевірені близько ста суддів різних інстанцій, від районного суду до Вищого спеціалізованого суду України. 

Переважна більшість поданих заяв стосуються судових рішень:

  • про обмеження прав громадян на проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій в Україні;
  • про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, залишення їх без змін, продовження строку тримання під вартою, обвинувальних вироків щодо осіб, які були учасниками Євромайдану;
  • про затримання і адміністративні арешти членів ДемАльянсу, які були учасниками Євромайдану, зокрема в Одесі та Харкові, і були звинувачені в порушенні порядку організації і проведення зборів і мітингів, непокорі вимогам працівників міліції  і т.д. 

Не залишили без уваги і судові справи стосовно політичних в’язнів, які викликали великий резонанс в українському суспільстві та за межами України.  Зокрема, нами було подано заяву про перевірку суддів, що ухвалювали рішення про арешт Юлії Тимошенко та про позбавлення її волі.  Окрім сумнозвісного судді Печерського суду Родіона Кірєєва, будуть перевірені судді, які залишили вирок Кірєєва без змін. Це судді Апеляційного суду м. Києва Олена Сітайло, Тетяна Фрич, Ольга Юрдига, а також судді судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України Станіслав Міщенко, Олександр Єлфімов та Роман Сахно.

«Ми впевнені, що старий суддівський корпус це один з останніх інструментів впливу режиму Януковича на житті в Україні. Без проведення якісної люстрації суддів українці не зможуть розраховувати на проведення реформ в країні, оскільки вони будуть блокуватись та саботуватись продажними «служителями Феміди» - зазначив координатор юридичного напрямку Максим ЧЕРКАСЕНКО.

Політична партія ДемАльянс зобов’язується відслідковувати хід розгляду кожної нашої заяви, щодо кожного сумнівного судді та інформувати громадськість про результати перевірки.

dem-alliance.org

 


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Журналисты разбирались, что происходит с резервацией бывших и нынешних охранников Путина рядом с его резиденцией в Новгородской области.…
Открытие МФО "Займер" собственного коллекторского агентства заставляет пристальнее посмотреть на предпринимателя Сергея Седова, который подн…
Под руководством Андрея Белоусова аппаратом Минобороны стал управлять Олег Савельев. Военного опыта он не имеет, но в последние пять лет отв…
Должнику по налогам передан контракт почти на 58 млрд рублей. В сделке зашиты интересы госкорпорации Ростех и главы КАМАЗа Сергея Когогина.…
Уголовное дело Андрея Воронова может привести силовиков прямиком в кабинет главы ЯНАО Дмитрия Артюхова.…
На протяжении всего времени существования МФЦ г. Москвы было закрыто от ненужного внимания журналистов, контрольных служб и ведомств.…
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Как вы считаете, санкции влияют на обычных граждан России больше, чем на политическую элиту?






Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте