Кому вигідне підвищення ціни на газ?

Кому вигідне підвищення ціни на газ?

Кому вигідне підвищення ціни на газ?

Терпіти не можу з’ясувань на тему “хто винен” і “кому вигідно” – набагато більш цікаві відповіді на питання “що далі” і “що робити” – але аж надто цікавий кейс мимохідь намалювався, пише у FacebookЄвген Дуборгиз.

Отже.

Останні зміни цін на газ українського видобутку. Ціна, за якою газ продає видобувна компанія Укргазвидобування(УГВ), підвищена з 349 грн. до 1590 грн. за тисячу кубів без ПДВ. Мінімальна ціна покупки газу населенням підвищена з 1182 грн до 3600 грн за тисячу кубів з ПДВ, тарифами і надбавками. Паралельно ставка рентного збору для УГВ підвищена з 20% до 70% від ціни продажу.

Кому вигідно?
Розрахунки показують, що після підвищення цін і ставки в УГВ після вирахування ренти – і до експлуатаційних і капітальних витрат – на руках залишиться 477 грн за тисячу кубів. Після експлуатаційних витрат – близько 220 грн за тисячу кубів.

У облгазів – постачальників газу для населення – після вирахування витрат на покупку і до експлуатаційних і капітальних витрат залишається 958 грн за тисячу кубів. Припустимо, експлуатаційні витрати облгазів становлять приблизно 300 грн за ткм (хоча, як здається, 300 це дуже багато), разом після них на руках залишається приблизно 650 грн за тисячу кубів.

Розрахунки і прикидки тут і тут. Якщо десь помилився чи не всі врахував – поправляйте.

Разом. Операційний грошовий потік на тисячу кубів газу:
Укргазвидобування – 220 грн
Облгази – 650 грн
(І це при дуже невигідній для облгазу ціни продажу – 3600 грн / ткм. При ціні 7188 грн / ткм OCF облгазу виростає до 4350 грн / ткм, для УГВ нічого не змінюється).

Якщо все коректно пораховано, відповідь на питання “кому вигідно”, виходить, як люблять говорити хороші математики і нездалі журналісти, “очевидною”.

UPD:

Як з’ясувалося в ході обговорення, розрахунки та висновки з поста невірні: головний вигодонабувач все-таки Нафтогаз. Пост не видаляю: дурь закреслено, неправильність розрахунків – в даному випадку, моя – повинна бути кожному видною.

Нагадаємо, більшість облгазів в Україні контролює компанія “Газтек“, яку пов’язують з Дмитром Фірташем.

Євген Дубогриз

kuluar.com.ua


Теги статьи: УкргаздобычаГаз

Статьи по теме:

«Газпром» планирует увеличить резерв газа в подземных хранилищах
Вся правда о "клане" Кацуб
Газификация в Иркутской области: очередные пустые обещания Кобзева
В Ленинградской области произошла разгерметизация газопровода
Медведев заявил, что российского газа не будет в Европе в случае введения ценового потолка