Кому вигідне підвищення ціни на газ?

Кому вигідне підвищення ціни на газ?

Кому вигідне підвищення ціни на газ?

09 марта 2015 г.

Надежда Сорокина

Терпіти не можу з’ясувань на тему “хто винен” і “кому вигідно” – набагато більш цікаві відповіді на питання “що далі” і “що робити” – але аж надто цікавий кейс мимохідь намалювався, пише у FacebookЄвген Дуборгиз.

Отже.

Останні зміни цін на газ українського видобутку. Ціна, за якою газ продає видобувна компанія Укргазвидобування(УГВ), підвищена з 349 грн. до 1590 грн. за тисячу кубів без ПДВ. Мінімальна ціна покупки газу населенням підвищена з 1182 грн до 3600 грн за тисячу кубів з ПДВ, тарифами і надбавками. Паралельно ставка рентного збору для УГВ підвищена з 20% до 70% від ціни продажу.

Кому вигідно?
Розрахунки показують, що після підвищення цін і ставки в УГВ після вирахування ренти – і до експлуатаційних і капітальних витрат – на руках залишиться 477 грн за тисячу кубів. Після експлуатаційних витрат – близько 220 грн за тисячу кубів.

У облгазів – постачальників газу для населення – після вирахування витрат на покупку і до експлуатаційних і капітальних витрат залишається 958 грн за тисячу кубів. Припустимо, експлуатаційні витрати облгазів становлять приблизно 300 грн за ткм (хоча, як здається, 300 це дуже багато), разом після них на руках залишається приблизно 650 грн за тисячу кубів.

Розрахунки і прикидки тут і тут. Якщо десь помилився чи не всі врахував – поправляйте.

Разом. Операційний грошовий потік на тисячу кубів газу:
Укргазвидобування – 220 грн
Облгази – 650 грн
(І це при дуже невигідній для облгазу ціни продажу – 3600 грн / ткм. При ціні 7188 грн / ткм OCF облгазу виростає до 4350 грн / ткм, для УГВ нічого не змінюється).

Якщо все коректно пораховано, відповідь на питання “кому вигідно”, виходить, як люблять говорити хороші математики і нездалі журналісти, “очевидною”.

UPD:

Як з’ясувалося в ході обговорення, розрахунки та висновки з поста невірні: головний вигодонабувач все-таки Нафтогаз. Пост не видаляю: дурь закреслено, неправильність розрахунків – в даному випадку, моя – повинна бути кожному видною.

Нагадаємо, більшість облгазів в Україні контролює компанія “Газтек“, яку пов’язують з Дмитром Фірташем.

Євген Дубогриз

kuluar.com.ua


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Структуры Минэкономики Азербайджана объявили результаты тендера на получение консалтинговых услуг почти на 1,6 миллиона манатов (примерно 87…
Покупка СК «Орион плюс» башкирской компанией «Стройблоктехнология» является сюжетом со многими переменными, в которых могут быть задействова…
Юрий Борисов объявил о создании к 2033 году российской орбитальной станции и представил график работ, под которые еще в марте было выделено …
Облапошил бюджет, раскаялся и снова иди рули бюджетными деньгами?
В 2017 году нидерландский предприниматель Йоррит Фаассен, бывший зять Владимира Путина ударил полицейского по голове, когда тот пытался кого…
Находящийся в розыске бизнесмен Борис Ушерович из-за границы наладил схему по поставке в обход санкций в Россию телекоммуникационного оборуд…
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Как вы считаете, санкции влияют на обычных граждан России больше, чем на политическую элиту?






Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте